Powrót do oferty

Kierunek Włochy

Hotel Villa Maria *** Riwiera Adriatycka I Cesenatico

Hotel Villa Maria *** Riwiera Adriatycka I Cesenatico: Wycieczki fakultatywne


Rzym - całodniowa wycieczka do „Wiecznego Miasta”. Godna polecenia pomimo uciążliwości podróżowania. Warto się na nią wybrać ze względu na sprawdzoną i dobrze przez nas przygotowaną trasę zwiedzania. Spokojnym spacerem, przemieszczając się także metrem, zwiedzamy Watykan odwiedzając miejsce pochówku św. Jana Pawła II, Colosseum (bez wstępu do środka), Forum Rzymskie, Ołtarz Narodu, Panteon, słynną Fontannę di Trevi i Schody Hiszpańskie.
Cena 75 EUR (młodzież do 17 lat 58 EUR, dzieci 5-6 lat 37 EUR, dzieci do 4 lat gratis tylko w razie wolnych miejsc).

Wenecja (autokarem + statkiem)
- w mieście karnawału, masek i gondolierów proponujemy spacer po historycznych miejscach tego miasta, podczas którego zobaczymy Plac św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto, pałace nad kanałem Grande oraz z zewnątrz Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów, Campanile i Wieżę Zegarową.
Cena 75 EUR (młodzież do 17 lat 58 EUR, dzieci 5-6 lat 37 EUR, dzieci do 4 lat gratis tylko w razie wolnych miejsc).

Republika San Marino - malowniczo usytuowane na górze Tytana państewko z pięknymi widokami na okolicę. Proponujemy zwiedzanie stolicy Republiki i jej średniowiecznej zabudowy według trasy: Brama św. Franciszka, Ogrody Liburni, Bazylika św. Marina (jeśli czynna), taras widokowy, Plac Rządowy, dwie Baszty na skale.
Cena 25 EUR (młodzież do 17 lat 19 EUR, dzieci 5-6 lat 12 EUR, dzieci do 4 lat gratis tylko w razie wolnych miejsc).

Bolonia + Florencja - Bolonia to stolica regionu Emilia Romagna, z wyborną włoską kuchnią i najstarszym we Włoszech uniwersytetem. W trakcie spaceru po starym mieście zobaczymy m.in. Ratusz, Fontannę Neptuna oraz Bazylikę św. Petroniusza (z zewnątrz). Następnie przejazd do Florencji gdzie zobaczymy z zewnątrz m.in. Katedrę Santa Maria del Fiore, Bazylikę św. Krzyża, Palazzo Uffizzi oraz Ponte Vecchio.
Cena 80 EUR (młodzież do 17 lat 65 EUR, dzieci 5-6 lat 39 EUR, dzieci do 4 lat gratis tylko w razie wolnych miejsc).

Mirabilandia -
ogromne wesołe miasteczko z ponad 50 atrakcjami, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mrożące krew w żyłach kolejki górskie, liczne karuzele, zjeżdżalnie wodne, a ponadto przedstawienie kaskaderów z Akademii Policyjnej, pokaz rewii na lodzie, kino trójwymiarowe, pokazy skoków do wody i wiele innych atrakcji zakończonych pokazem sztucznych ogni i spektaklem laserowym - wszystko na terenie parku przygotowanego tak, by dostarczyć przybywającym tu gościom dużo radości i rozrywki.
Cena 50 EUR (młodzież do 17 lat 40 EUR, dzieci do 1 m wysokości 12 EUR).

Mirabilandia Beach - przepiękny aquapark o tematyce karaibskiej. Położony na terenie o powierzchni aż 10 hektarów, obok parku rozrywki o tej samej nazwie. Na terenie kąpieliska do dyspozycji odwiedzających liczne baseny, fantazyjne zjeżdżalnie i plaże z rajskim piaskiem.
Cena 40 EUR (młodzież do 17 lat 35 EUR, dzieci do 1 m wysokości 12 EUR).

Oltremare (pokaz delfinów i sokołów) - statkiem - Oltremare jest cudownym światem Odyseusza, gdzie każda chwila to rozrywka dla dzieci i dla dorosłych. Osobliwy delfin, najsławniejszy we Włoszech, pozwala odkryć magiczny i fascynujący świat wodny. Ogromny park Riccione jest wyjątkowym miejscem, gdzie cuda natury uruchamiają wszystkie zmysły. Jedno z największych delfinariów w Europie jest sercem parku, można podziwiać tu emocjonujące światy wielu gatunków zwierząt w różnych etapach ewolucji. 110.000 m2 powierzchni przeznaczonych jest morzu, ziemi i niebu, aby usatysfakcjonować gości w różnym wieku i z różnymi upodobaniami: tylko w Oltremare możliwe jest połączenie rozrywki z nauką. Obok fascynacji niesamowitym światem delfinów, doznaje się tu wrażenia podróżowania w czasie, gdyż można przenieść się do różnorodnych środowisk naturalnych, w różnych etapach ewolucji, by zadowolić pragnienie poznania każdego momentu życia na naszej planecie.
Z przyczyn technicznych wycieczka przewiduje udział tylko w 2 spektaklach (pokaz delfinów i sokołów).
Cena 34 EUR (dzieci do 11 lat 24 EUR, dzieci do 1 m wysokości gratis).

Panoramiczny rejs statkiem z degustacją ryb i wina. Płynąc wzdłuż wybrzeża możemy podziwiać miejscowości: Bellaria, Torre Pedrera, Viserba, Rimini, Riccione, Misano Adriatico oraz Porto Verde. Z oddali możemy zobaczyć także: Gradarę, Cattolicę, Zatokę Aniołów i Pesaro. W drodze powrotnej degustacja wina z okolicznych winnic oraz sardynek i kalmarów. Dyskoteka dla wszystkich.
Cena 26 EUR (młodzież do 17 lat 24 EUR, dzieci 5-6 lat 17 EUR, dzieci do 4 lat gratis).

Ceny wycieczek mogą ulec zmianie. Wycieczki realizowane są przez miejscowego touroperatora: Mirabilandia Beach w terminach 08.06-28.08; Rzym, Wenecja oraz Bolonia + Florencja przy minimum 30 uczestnikach.