Powrót do oferty

Kierunek Włochy

Wlochy - Zielona Szkola autokar

Wlochy - Zielona Szkola autokar : Wazne informacje


Emilia - Romagna:
To jeden z najbogatszych włoskich regionów z pięknymi, zabytkowymi miastami, jak również
z piaszczystymi plażami o łagodnym zejściu do morza, których renoma uczyniła z Riwiery Adriatyckiej "Plażę Europy".
Przybywając do tego regionu, każdy znajdzie dla siebie wymarzony sposób na wakacje - wypoczynek, niekończącą się zabawę, rozmaitości kulturalne i folklor, a do tego wszystkiego kuchnię, która należy do najlepszych w kraju, bowiem stąd wywodzi się szynka parmeńska, salami i ser parmezan.

Bellaria - Igea Marina:
To urocze miasteczko portowe z wydzielonym deptakiem w alei platanów. W centrum miasta znajdują się liczne lodziarnie, kafejki i eleganckie butiki. Wzdłuż kanału portowego, obok nowoczesnych łodzi, zacumowane są dawne łodzie rybackie z barwnymi masztami. W sezonie z rozlicznych tawern i pizzerii nad kanałem rozbrzmiewa muzyka, która podkreśla koloryt tego miejsca. W tygodniu odbywa się duży targ miejski. Miasto oddalone jest zaledwie o 15 km od Rimini – największego kurortu na Riwierze Adriatyckiej.

San Mauro Mare:
To znana i popularna miejscowość turystyczna, położona w sercu najsłynniejszego wybrzeża Europy, w odległości 20 km od jednego z najbardziej znanych kąpielisk Adriatyku – Rimini. Miejsce idealne dla osób szukających intymnej i familijnej atmosfery. Do dyspozycji turystów restauracje z tradycyjną kuchnią regionu Emilia-Romagna, lodziarnie, kafejki, sklepy z pamiątkami, lokale taneczne oraz parki. W sezonie liczne imprezy folklorystyczne. Dla najmłodszych doskonałą zabawę zapewni świetnie wyposażony park zabaw
z wieloma atrakcjami m.in. torem gokartowym, minigolfem, minipociągiem, trampolinami i zjeżdżalniami.

Cesenatico:
To licząca ponad siedem wieków barwnej tradycji miejscowość, położona na Riwierze Adriatyckiej
w odległości 25 km od słynnego kurortu Rimini. Jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych wybrzeża Romagni, która do dzisiaj zachowała swoją szczególną atmosferę. Szerokie, piaszczyste plaże długości 7 km zachęcają do wypoczynku, a ciepłe wody kuszą przyjemnością morskiej kąpieli. Do szczególnych atrakcji Cesenatico należy Muzeum Morskie na świeżym powietrzu, które zgromadziło autentyczne i unikalne okręty, a których różnokolorowe żagle i kadłuby opowiadają o historii rybołówstwa i handlu morskiego. Charakterystyczne restauracje na Starym Mieście specjalizują się w różnorodnych potrawach rybnych, a liczne sklepy, pizzerie, puby, bary przy plaży i całonocne dyskoteki sprawiają, że Cesenatico tętni życiem do białego rana.

Zakwaterowanie:
Hotel MEETING ***
Położenie: W centrum miasteczka, ok. 250 m od piaszczystej plaży.
Wyposażenie: Do dyspozycji gości klimatyzowany hall z recepcją, klimatyzowana jadalnia, klimatyzowana sala telewizyjna z TV-satelitarną (programy polskie), ping-pong, piłkarzyki, taras zewnętrzny. Na I i II piętrze tarasy widokowe z przepiękną panoramą wybrzeża i portu. Bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu w holu hotelu (WiFi) dla wychowawców.
Pokoje: Przytulne 2, 3, 4 i 5-osobowe pokoje z łazienką typu włoskiego, balkonem, telefonem i sejfem (za kaucją). W pokojach 4 lub 5-osobowych jedno lub dwa łóżka piętrowe.

Hotel VENEZIA ***
Położenie: W pobliżu rynku, ok. 200 m od piaszczystej plaży.
Wyposażenie: Do dyspozycji gości hall z recepcją, klimatyzowana jadalnia, klimatyzowana sala telewizyjna z TV-satelitarną (programy polskie), taras zewnętrzny, piłkarzyki. Bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu w holu hotelu (WiFi) dla wychowawców.
Pokoje: 2, 3, 4 i 5-osobowe pokoje z łazienką, balkonem lub tarasem, suszarką do włosów, telefonem i sejfem. W pokojach 4 lub 5-osobowych jedno lub dwa łóżka piętrowe.

Hotel CORALLO ***
Położenie: W odległości 900 m od centrum Cesenatico, ok. 100 m od piaszczystej plaży.
Wyposażenie: Funkcjonalnie wyposażony 4-piętrowy hotel. Do dyspozycji gości hol z recepcją, klimatyzowana sala restauracyjna, klimatyzowana sala telewizyjna z TV-satelitarną (programy polskie), piłkarzyki, taras zewnętrzny. Bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu w holu hotelu (WiFi) dla wychowawców.
Pokoje: 2, 3, 4 i 5-osobowe pokoje z łazienką z kabiną prysznicową, balkonem, suszarką do włosów, telefonem i sejfem (za kaucją).W pokojach 4 lub 5-osobowych jedno lub dwa łóżka piętrowe.

Hotel VILLA MARIA***
Położenie: W odległości 300 m od centrum Cesenatico, ok. 100 m od piaszczystej plaży.
Wyposażenie: Funkcjonalnie wyposażony 3-piętrowy hotel. Do dyspozycji gości hol z recepcją, klimatyzowana sala restauracyjna, winda, klimatyzowana sala telewizyjna z TV-satelitarną (programy polskie), piłkarzyki, taras zewnętrzny, niewielki parking przy hotelu. Bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do internetu w holu hotelu (WiFi).
Pokoje: 2, 3, 4 i 5-osobowe pokoje z łazienką z kabiną prysznicową, telewizorem, telefonem, sejfem (za kaucją) i suszarką do włosów. Niektóre pokoje z balkonem. W pokojach 4 lub 5-osobowych jedno lub dwa łóżka piętrowe.

Wyżywienie:
3 posiłki dziennie. Kuchnia polska z elementami kuchni włoskiej. Posiłki w hotelach przygotowywane są przez polskich kucharzy. Śniadania i kolacje w formie bufetu. Obiady dwudaniowe, z wyborem z dwóch zestawów, z deserem. Suchy prowiant z wodą mineralną na drogę powrotną do Polski. Pierwsze świadczenie: kolacja w dniu przyjazdu; ostatnie świadczenie: śniadanie w dniu wyjazdu.

Obsługa:
Obsługa w całości polska (przedstawiciel biura, piloci, recepcja, kucharze, obsługa kelnerska i pomocnicza).

Dokumenty:
Wymagany ważny (min. 3 miesiące w dniu zakończenia turnusu) paszport lub dowód osobisty.