Powrót do oferty

Kierunek Włochy

Wycieczka objazdowa Wlochy Klasyczne

Wycieczka objazdowa Wlochy Klasyczne: Program wycieczki


PROGRAM WYCIECZKI OBJAZDOWEJ WŁOCHY KLASYCZNE:
Dzień 1:  WYJAZD Z POLSKI
Wyjazd z Polski według rozkładu (w godzinach wieczornych), przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy.

Dzień 2:  RIWIERA ADRIATYCKA
Po południu przyjazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej. Zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: LORETO, URBINO
Po śniadaniu wyjazd do Loreto, jednego z najstarszych miejsc pielgrzymkowych we Włoszech. Po południu przejazd do Urbino – miasta książąt Montefeltro, z którego pochodził włoski artysta okresu renesansu Piero della Francesca. W godzinach wieczornych powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: GUBBIO, ASYŻ
Po śniadaniu przejazd do średniowiecznego Gubbio. Następnie przejazd do Asyżu, związanego z życiem Świętego Franciszka. Zobaczymy Bazylikę wraz z Grobem Św. Franciszka, zwiedzimy stare miasto. Przejazd do hotelu pod Rzymem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: 
MONTE CASSINO, POMPEJE, NEAPOL
Po śniadaniu udamy się na Monte Cassino, gdzie zwiedzimy klasztor benedyktynów oraz Cmentarz II Korpusu Polskiego. Następnie przejazd do Pompei, starożytnego miasta zasypanego przez wybuch Wezuwiusza w I wieku n.e. Objazd Neapolu przepiękną trasą widokową, przebiegającą przez tarasy nad Zatoką Neapolitańską. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:  RZYM
Po śniadaniu przejazd do Rzymu, zwiedzanie Watykanu, Placu i Bazyliki Św. Piotra oraz nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II. Po południu spacer przez Rzym barokowy do najpiękniejszych placów i fontann. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu pod Rzymem.

Dzień 7:  RZYM
Po śniadaniu udamy się do Rzymu. Zwiedzimy Rzym starożytny i zobaczymy Bazyliki: Św. Jana na Lateranie i Santa Maria Maggiore. Wieczorem powrót do hotelu na Riwierze Adriatyckiej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:  RIWIERA ADRIATYCKA
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, odpoczynek, zakupy itp. Możliwość uczestnictwa w dodatkowo płatnej u pilota wycieczce fakultatywnej do San Marino (wycieczka jest organizowana przy minimum 20 uczestnikach). Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9:  RIWIERA ADRIATYCKA
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, odpoczynek, zakupy itp. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10:  WENECJA
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Wenecji. Po rejsie statkiem zwiedzimy Bazylikę i Plac Św. Marka, zobaczymy wieżę Campanillę, Most Westchnień, przystań gondolierów i most oraz dzielnicę Rialto. Wieczorem wyjazd do Polski.

Dzień 11:  PRZYJAZD DO POLSKI
Przyjazd do kraju w godzinach porannych.

UWAGA: Prezentowany program jest programem ramowym i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.